Foto: Tiit Kärneri erakogu /Hugo Hiibuse joonistatud sõbralik šarž

Tiit Kärner: Isamaa siseheitlus otsustab eestluse tuleviku // Minu ISAMAA

Võidakse arvata, et Isamaasse mitte kuuluvaile inimestele ei pruugi erakonna käekäik tähtis olla. Mina erakonnatu inimesena sellega nõustuda ei saa, ja ma pole kaugeltki ainus. Isamaa sees täna toimuva maailmavaatelise võitluse lõpptulemus mõjutab üsna otseselt kogu eesti ühiskonna ja Eesti Vabariigi käekäiku ja läheb seetõttu ka paljudele korda.

Vaadakem viimase erakondade toetusuuringu tulemusi. Reformierakonna, Eesti200 ja sotsiaaldemokraatide summaarne toetus on 49%. Need kolm erakonda on poliitiliselt liberaalsed. Konservatiivsemate hoiakutega EKRE, Keskerakonna ja Isamaa summaartne toetus on aga 46%. Kui esimesena nimetatud potentsiaalsel vasakliberaalsel kolmikul õnnestub järgmisteks riigikogu valimisteks oma edu veelgi suurendada, on vastav valitsuskoalitsioon sündinud fakt.

Konservatiivsel valijal ei maksa luua illusioone Reformierakonna, Eesti200 ja sotsiaaldemokraatide sisemistest vastuoludest. Kuna neid siduv ideoloogiline taust on eristamatult sama, ei valmista neile kolmele ka raskusi oma sotsiaal-majanduslikke eesmärke ümber nimetada. Võimule pääsemine annab sellele koalitsioonile vaba voli viia sisse vaenukõneseadus ja sooneutraalne abielu, “lõimida” võõraid kultuure kuni meie oma keele ja kultuuri kaotsiminekuni, lubada Eestisse migrante ja tagatipuks kasvõi liituda Euroopa liitriigiga. 

Kõike seda on võimalik teha “vähemuste ja rõhutute” kaitsmise ettekäändel ja retoorika saatel. Sarnaselt püüdis nõukogude võim meid veenda kommunismi headuses ja vältimatuses. Tegelikkus oli aga teistsugune ja saab teistsugune olema ka nüüd: sõnavabaduse kadu, rahva lõhenemine ja sündimuse langus, ilusa eesti keele ja kultuuri allakäik, omariikluse täielik kaotus.

Liberaalse võimukoalitsiooni tulevikuedu kindlustamist mõjutab otseselt võitlus Isamaa sees. Erakonna maine kahjustamine, seda enam selle ülevõtmine liberaalse vaate poolt võib kujuneda Eesti ja eestluse saatuse jaoks otsustavaks. 

Isamaa on viimane kaitsejoon – nii nõrk kui ta ka hetkel ei tundu. Kui Isamaas võtab võimu liberaalne suund, kujunevad jõujooned Eesti poliitilisel maastikul põhjalikult ümber liberaalse tiiva kasuks. See oleks aga tõsine samm Eesti rahvusriigi ajalukku kadumise suunas. Kuni aga Isamaa suudab hoida oma tänast rahvuslikku ja konservatiivset joont, on eesti rahvusel, keelel ja kultuuril veel lootust.

Kontrolli, kas Sa oled isamaaline inimene, ja liitu erakondade ülese Facebooki grupiga

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>